Horolezectvo

"Človek by mal chodiť do hôr žiť, a nie zomierať."
František Kele, cestovanie.sme.sk

 

 V zmysle tohto citátu dbáme predovšetkým na bezpečnosť, správnu metodiku a úctu k horám. Výstup je úspešný až vtedy, keď je človek zase dole, tam kde začínal, ale je bohatší o úžasný zážitok. Nie sme majstri sveta a lezecké ambície máme primerané svojim schopnostiam - lezieme pre radosť a nie pre výkon. Skalolezectvo a horolezectvo dáva človeku úžasný priestor na relax, na spoznanie samého seba, na zvládnutie širokej škály pocitov (očakávanie, obavy, nadšenie, strach, radosť, pocit úspechu, pocit pokory, uvoľnenie, ...). 

Radi privítame medzi sebou ďalších lezcov, či už skúsených, ale aj začiatočníkov. Nevykonávame inštruktorskú činnosť, prvotné oboznámenie s lezením prenechávame na odborníkov, ale po úspešnom absolvovaní základného kurzu v niektorej horoškole (odporúčame horolezeckú školu Rockstar) vieme poskytnúť ďalšie rozvíjanie lezeckých schopností a udržiavanie nadobudnutých poznatkov.

__________________________________________________________________________________________________________________________________  


2015

Zimný RockStar kurz - ďalší level v horách. Zimné lezenie, konečne sme si siahli na ľady a mixy.


2013

Lomnický štít - letná prechádzka na Lomničák, trochu lezenia, návšteva kupoly a "ďalekohľadu", niečo na občerstvenie a šup zase dole.

Zahájenie sezóny - prvé vylezené metre v tomto roku -  Manínska tiesňava 27.4.

 

2012

Hohe Wand I. - Rakúsko, Klettersteige, ferraty, zaistené cesty. Chce to viac ako len jednu návštevu.

Hohe Wand II. - Wildenauersteig, krásna zaistená cesta, špecifická iba "kramlami", bez istiaceho lana. Úžasný je aj komín, ktorým sa lezie. Je to vyslovene komín, dlhá diera v skale ktorou treba liezť a na konci si treba zložiť ruksak, aby sa človek pretiahol von. Úžasné.

Zugspitze - ferrata na najvyšší vrch Nemecka. Výstup z Rakúska, dole úžasné jesenné podmienky, pod vrcholom sneh a ľad, takže o adrenalín bolo postarané. Kvôli sťaženým podmienkam to trvalo 7 hodín, ale bolo to úžasné aj kvôli tomu snehu.

 

 2011

Spišský trojboj II. - lezenie na Dreveníku pod Spišským hradom. A k trojboju patril ešte zoskok padákom a VHT na Kežmarský štít.

Horolezecké táborisko v Bielovodskej doline. (pozri sekciu Foto/Video)

Zahájenie sezóny v Maníne

Trenčianska skalka - celkom fajn na prvé jarné metre.

 PredLEMURie

Bohatý začiatočnícky rok - skaly, hory.